Atmos apkures katli tiek piegādāti Eiropas valstīm un Krievijai, tie tiek novērtēti par augsto konstrukcijas kvalitāti un labu funkcionalitāti. Papildus tiem tiek ražoti palīgiekārtas – tie ir bunkuri granulu uzglabāšanai, urbji granulu degvielas padevei, automatizācija darbam ar uzglabāšanas tvertnēm, cietā kurināmā degļi un temperatūras samazināšanas vārsti, lai pasargātu aprīkojumu no pārkaršanas (padodot aukstā ūdens dzesēšanas lokam).

Nedaudz par uzņēmumu Atmos

Čehijas uzņēmums Atmos dzimis 1936. gadā, izveidojot gāzes ģeneratoru ražošanu motoru darbināšanai. Viņi strādāja pēc pirolīzes principa – no koksnes tika iegūta gāze. Katlu ražošana sākās tikai 1980. gadā. Tie bija pirolīzes modeļi, kas darbojas pēc gāzes ģeneratoru principa. Pēc tam ražošana paplašinājās, šodien ražoto modeļu skaits ir aptuveni 70 gab. Uzņēmuma darbnīcas atstāj:

Pirolīzes tipa malkas katli.

 • Ogļu un malkas modeļi, kas darbojas ar divu veidu degvielu.
 • Granulu pildvielas ar automātisku granulu padevi.
 • Kombinētās vienības – strādā gandrīz ar jebkura veida degvielu.

Izgatavotas modeļu līnijas

Nākamā pārskata daļa ir pilnībā veltīta Atmos katliem. Tie ir uzrādīti vairākās modeļu līnijās, to jauda svārstās no 4,5 līdz 100 kW. Mēs jums pastāstīsim par katlu īpašībām un pieskarsimies svarīgām tehniskām īpašībām.

Malkas apkures katli

Šo kategoriju aptver Atmos gāzes ģenerēšanas katli ar jaudu no 14 līdz 74 kW. Pūtēja sūkņa dēļ tiem tiek nodrošināta piespiedu gāzes ražošana. Tas pats sūknis nodrošina vilces spēku. Iekārtas montāžai izmanto augstas stiprības tēraudu ar biezumu no 3 līdz 8 mm. Degviela tiek ielādēta tajā augšpusē un sadedzināta kamerā, kas atrodas apakšā. Katli ir paredzēti darbam ar sausu koksni, tā mitruma saturam nevajadzētu pārsniegt 20%, lai izvairītos no liela sveķu daudzuma veidošanās. Efektivitāte svārstās no 81 līdz 87%, degvielas patēriņš – no 3,5 līdz 18 kg / h. Atmos katlu darbībai ir nepieciešamas bufera tvertnes ar tilpumu no 500 līdz 1000 litriem.

Malkas apkures katli Atmos DC 100 ir tajā pašā kategorijā. Tie atšķiras ar paaugstinātu siltuma jaudu 99 kW. Efektivitāte sasniedz 89%, degvielas patēriņš ir 26 kg / h. Iekārtas tiek izmantotas rūpniecisko un administratīvo ēku apsildīšanai līdz 1000 kv. m.

Arī šajā kategorijā ir Atmos pirolīzes tipa katli. Tajos nepūš ventilatori, sadegšanas process norit bez piespiedu pirolīzes produktu un izplūdes gāzu noņemšanas. Sadegšanas kameras šeit ir klasiskas, liesma deg no apakšas uz augšu – tradicionālā veidā. Mehāniskie automātiskie iegrimes kontrolieri tiek nodrošināti uz kuģa. Ventilatoru trūkuma dēļ efektivitāte svārstās no 71 līdz 83%. Iekārtas jauda svārstās no 7 līdz 30 kW.
Mazjaudas pirolīzes katls Atmos būs lielisks risinājums nelielas lauku vai lauku mājas apsildīšanai.

Ogļu katli

Uzņēmums Atmos ražo aprīkojumu, kas spēj darboties gan ar koksni, gan ar oglēm. Tas ir iekļauts modeļu klāstā Atmos C. Tajā norādītās vienības sadedzina lignītu kombinācijā ar koku. Aprīkojums ir gāzes ģenerators, sadegšanas un gāzēšanas procesu kontrolē ventilators.

Līnijas atšķirīgās iezīmes:

 • Siltuma jauda – no 14 līdz 50 kW.
 • Vienkārša tīrīšana no sveķiem un netīrumiem.
 • Plašs degvielas nodalījums.
 • Pašu dizaina režģis ir atbildīgs par gāzes veidošanos.
 • Pielāgojama vilce.
 • Palielināts efektivitātes koeficients – līdz 87%.

Katlus ieteicams lietot kopā ar akumulācijas tvertnēm un Atmos LADDOMAT automatizāciju, kas uztur dzesēšanas šķidruma temperatūru atgriešanas caurulē vismaz +65 grādos.
Ieteicamā degviela ir koksne ar mitruma līmeni, kas nepārsniedz 20%, un brūnogles ar izmēru “rieksts 1”.

Ar ogli darbināmi gazifikācijas katli

Uzņēmums Atmos ir izlaidis veselu līniju ogļu kurināmās gāzes ražošanas vienības. Iekārtas jauda svārstās no 25 līdz 45 kW. Degšanas kamera dažos modeļos atrodas zem iekraušanas kameras – degšanas procesu kontrolē ventilatora ventilators. Pārējos paraugos ventilatora nav, sadedzināšana tiek veikta klasiskajā režīmā. Lai sasniegtu augstu efektivitāti, primārais un sekundārais gaiss jāuzsilda līdz augstai temperatūrai. Kā degvielu izmanto melnās ogles, kuru izmērs ir “uzgrieznis 1”.

Katliem raksturīgs palielināts iekraušanas kameru tilpums, kura dēļ ilgstoša sadedzināšana tiek panākta no vienas cilnes. Kontrole tiek veikta, izmantojot elektronisko moduli. Kopā ar tiem ieteicams izmantot bufera tvertnes ar tilpumu 500-1000 litri.

Granulu apkures katli

Pirms mums ir modeļa līnija Atmos DP. Šie granulu apkures katli ietver vienības, kas aprīkotas ar granulu degļiem. Tie ir automātiski, kas nodrošina aprīkojuma ērtu lietošanu. Pietiek ar to ka bunkurā ielej granulu degvielu un iedarbina aprīkojumu apkurei – tagad jūs varat doties savos ikdienas darbos. Automatizācija uzraudzīs dzesēšanas šķidruma temperatūru, dodot komandas degļa iedarbināšanai vai apturēšanai.

Šīs līnijas priekšrocības:

 • Spēja strādāt ar tradicionālo koku.
 • Gāzes un šķidruma degļu izmantošanas iespēja.
 • Neprasa biežu lietotāju uzmanību.
 • Uzticama elektronika degļu un vilces ventilatoru kontrolei.

Iekārtas jauda svārstās no 15 līdz 50 kW, kas ir vienāda ar apsildāmo platību līdz 150 kv. m. Pateicoties pilnībā automātiskai darbībai, bufera tvertnes Atmos granulu katlu darbībai kļūst nevajadzīgas. Līnijas efektivitāte ir līdz 91,1%. Granulu patēriņš svārstās no 3,7 līdz 10,6 kg / h atkarībā no izvēlētā modeļa jaudas.

Kombinētie katli

Šajā līnijā ietilpst gāzes ģenerēcijas katli. Tie ir visēdāji un var darboties ar dažādām degvielām – granulām, parasto malku, dabisko un sašķidrināto gāzi, šķidro degvielu (dīzeļdegviela, atkritumeļļa). Iespraužamus degļus izmanto, lai darbinātu gāzi, šķidro degvielu un granulas. Efektivitātes rādītājs ir līdz 92,3%. Iekārtas jauda – no 14,9 līdz 35 kW. Elektriskās enerģijas patēriņš darba režīmā ir 120 W, granulu aizdedzes laikā – 1120 W.

Related Articles